پیوند صنعت و دانشگاه مهمترین برنامه دانشگاه ازاد اسلامی واحد شهرضا

 

نام و نام خانوادگی:

دکتر اعظم اعرابی


سمت:

مدیر ارتباط با صنعت

مدرک تحصیلی:

دکتری علوم و صنایع غذایی

تلفن مستقیم:

03153292252

 

نشانی دفتر کار:

دانشکده داروسازی - طبقه اول

شرح وظایف و اختیارات حوزه:

- معرفی دانشجویان برای انجام کارآموزی

  • ارتباط با صنایع استان
  • برگزاری اتاق فکر صنایع در دانشگاه
  • معرفی اولویت های پژوهشی ارگان ها و سازمان ها
  • ترغیب دانشجویان در اخذ پروژه های صنعتی و پایان نامه هایی با موضوعات کاربردی

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------

-اولویت های پژوهشی و تحقیقاتی سال 1397- برای دانلود و مشاهده هر کدام روی آن کلیک کنید:

اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر ... اولویت تحقیقاتی 97 آب و فاضلاب اصفهان ... اولویت های آموزش و پرورش در سال 97 ... برق خراسان
برق شیراز ... پتروشیمی ... روانشناسی ... سازمان اداری و استخدامی
شرکت ملی نفت ... فولاد مبارکه ... گاز اذربایجان شرقی ... گاز ایران

----------------------------------------------------------------------------------------------------

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با صنعت

    در دنیای امروز، رابطه ای مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور برقرار است. به طوری که می توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشورها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می آید. بنابراین ارتباط صنعت و دانشگاه در هر کشوری می تواند تأثیری تعیین کننده در رشد اقتصادی آنجا داشته باشد. در این راستا یکی از برنامه های مهم دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا برگزاری جلسات بحث و تبادل نظر در قالب اتاق فکر صنایع می باشد تا بتوان از این مسیر ابتدا نیازهای بخش صنعت و معدن شناسایی شده و سپس ، این موضوعات به صورت  محورهای تحقیق و پژوهش دانشگاه تعریف و در نتایج حاصل از این پژوهش ها ، راهکارهای مناسب به صنعت ارائه شود.  

با همت ارتباط با صنعت دانشگاه و مرکز تخصصی آموزش مهارت ، دوره آموزشی" آشنایی با پخت نان های مسطح و حجیم  ویژه نانوایان شهرستان شهرضا " در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا برگزار شد.

    دوره آموزشی آشنایی با پخت نان های مسطح و حجیم  ویژه نانوایان شهرستان شهرضا برگزار شد. مطابق با آمار سازمان جهاني خواروبار و كشاورزي ، سرانه مصرف گندم در ايران 165.2 كيلوگرم در سال است كه از اين نظر ايران در رتبه ششم جهان قرار گرفته است. بر اساس گزارش چشم انداز غذايي فائو كه اخيرا منتشر شده است سرانه مصرف گندم در ايران بالغ بر 165.2 كيلوگرم در سال است كه بدين ترتيب ايران در جايگاه ششم جهان از اين نظر قرار گرفته است  و ميزان سرانه مصرف گندم در ايران بيش از دو برابر متوسط جهاني است. سرانه جهاني مصرف گندم بالغ بر 67.5 كيلوگرم در سال است و اين رقم براي كشورهاي در حال توسعه 60.1 كيلوگرم و براي كشورهاي توسعه يافته 97.3 كيلوگرم اعلام شده است. با توجه به اینكه سهم عمده گندم مصرفی در کشور به تولید نان اختصاص می یابد و نان قوت غالب مردم كشور بشمار مي‌رود و مردم 70درصد انرژي مورد نياز روزانه خود را از طریق این ماده غذایی تامين مي‌سازند از اهميت و حساسيت و جايگاه والايي برخوردار است.  رعایت اصول صحیح فرآیند تولید از جمله مهم ترین و تأثیر گذارترین اصل در کیفیت نان است که متأسفانه علی رغم تاکیدات به عمل آمده، رعایت این موارد در اغلب نانوایی ها صورت نمی گیرد و چنان چه اصول مهم فرآیند تولید از جمله نگهداری مواد اولیه، نحوه اختلاط، رعایت زمان های لازم در مراحل مختلف تخمیر، اصول پهن کردن و انتقال خمیر به داخل فر و دیگر موارد به نحو صحیح صورت پذیرد، می توان تا حد زیادی انتظار داشت که مشکل کیفیت نان مرتفع گردد.در راستای بهبود کیفیت پخت، بالا بردن استانداردهای بهداشتی و کاهش ضایعات نان تولیدی دوره آموزشی نانوایان شهرستان شهرضا با همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در تاریخ سوم تا هفتم تیرماه 97 .برگزار شد.  

حذف جوش شيرين، حذف ضايعات نان، افزايش زمان تخمير ، افزايش زمان پخت نان ، كاهش مشكلات پخت نان باآردهاي ضعيف، كم‌قوت و كم‌گلوتن داخلي، سازگاري نان توليدي با ذائقه و سليقه ملي، رفع نقائص فني ، پوكي، ماندگاري و لقمه‌پذيري نان‌هاي توليدي، استفاده از مخمر به جاي جوش شيرين به منظور پوكسازي و غني‌سازي بيشتر نان‌هاي سنتي در این دوره به نانوایان آموزش داده شد.

 موضوع :   بازدید  مدیر و کارشناسان صنایع هفتم تیر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا

   در تاریخ 1397/3/23 مدیر بازرگانی صنایع هفتم تیر و کارشناسان تولید و بازرگانی آن شرکت از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا، امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی- مرکز تحقیقات شیمی و خودرو، زمینه های فعالیت شرکت های دانش بنیان مستقر در دانشگاه و همچنین پارک آبی دانشگاه به عنوان بزرگترین پارک آبی منطقه جنوب اصفهان بازدید نمودند.  در این جلسه مقرر گردید همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه پژوهشی – آزمایشگاهی و خدماتی با صنایع هفتم تیر در جهت ارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت انجام گیرد.

 موضوع :  بازدید  کارشناسان شرکت قند نقش جهان اصفهان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا

تاریخ: 1397/4/5

   جلسه در تاریخ 1397/4/5   با حضور مدیر  تولید  ،  سرپرست برنامه ریزی تولید و مسئول کنترل کیفی  آن شرکت  و همچنین  حضور معاون پژوهش دانشگاه، مدیر دفتر ارتباط با صنعت و اعضا هیات علمی مرتبط با صنعت قند برگزار گردید.

در ابتدا توانمندیها و امکانات  دانشگاه توسط معاون پژوهشی دانشگاه معرفی گردید و در ادامه کارشناسان صنعت قند پس از معرفی  صنعت قند ، موانعی که در چند سال گذشته توانسته اند از انها عبور کنند اشاره کردند. همچنین مهندس زمانی کارشناس تولید صنعت قند تعریف پروژه هایی در زمینه اصلاح سیستم های فرایند تولید و ایجاد اصلاح الگوی مصرف بخار و همچنین انتقالات سیال که در فرایند تولید می تواند تحولی در این صنعت قدیمی ایجاد نماید را اشاره نمود. آنتی فوم جزو موارد بسیار پرکاربرد در این صنعت به شمار می رود که از شرکت های مختلف خریداری می شود. تمایل زیادی به خرید  انتی فوم با کیفیت عنوان شد. همچنین در این جلسه به تولید انتی فوم با گرید خوراکی تولید شده در شرکت دانش بنیان شوکا شیمی مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا جهت استفاده در صنعت قند پیشنهاد گردید.  

 بازدید مدیران ارشد ذوب آهن از دانشگاه  (جلسه اعضا هیات علمی با مدیران ارشد ذوب آهن )

تاریخ جلسه: 1397/7/10                                    

 جلسه حضور مدیران ارشد ذوب آهن (جناب آقای دکتر شفیعی مدیر آموزش، آقای مهندس نصیری مدیر واحد نسوز، آقای دکتر جعفری واحد پژوهش و آقای مهندس موحدی سرپرست آزمایشگاه نسوز) وجناب آقای دکتر نعیمی و اعضا هیات هیات علمی از دانشکده های فنی،  دانشکده علوم پایه، دانشکده علوم انسانی با تلاوت قرآن و سرود جمهوری اسلامی در سالن کنفرانس دانشکده داروسازی آغاز گردید. پس از معرفی توانمندیها و امکانات دانشگاه آزاد شهرضا توسط آقای دکتر نعیمی ، آقای دکتر نوربخش  عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد مقاله خود را در زمینه نسوز و همچنین آقای دکتر رئیس زاده از گروه مکانیک نوآوری در بازیافت انرژی از طریق کاربرد نانولوله های کربنی و همچنین سیال غیر نیوتنی ارائه نمودند و این موضوع مورد استقبال مدیران ذوب آهن واقع گردید. در ادامه مدیران ارشد در زمینه تعامل ذوب آهن و واحد شهرضا در زمینه آموزشی و ارائه  دو سویه سمینارها توسط اعضا هیات علمی و همچنین متخصصان صنعت عنوان گردید.  توانمندیهای آزمایشگاهی مستقر در مرکز تحقیقات رازی توسط دکتر میرستاری بیان شد و. همچنین اعضا هیات علمی در مورد همکاری دوجانبه در زمینه کنترل آلاینده ها و ... با شرکت ذوب آهن مواردی را مطرح نمودند.

 

دفتر-ارتباط-با-صنعت

© 2018دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا. All rights reserved. طراحی و اجرا فرابرد شبکه