استارت‌آپ سازمانی موقت برای رسیدن به مدل کسب‌وکار جدید است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا در شهرضا، صبح امروز نخستین رویداد استارت‌آپ حوزه گردشگری شهرضا در تالار شهید آوینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا برگزار شد.

فرید نعیمی با توجه به تعریف استارت‌آپ گفت: استارت‌آپ سازمانی موقت برای رسیدن به مدل کسب و کار جدید بوده و در حقیقت استارت‌آپ یک مدل خلق ثروت جدید است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا به بیان خصوصیات این نوع کسب و کار جدید پرداخت و اظهار کرد: استارت‌آپ یک‌سری خصوصیاتی دارد که از جمله این آنها ارزش‌آفرینی است. قرار نیست کاری که دیگران انجام داده‌اند ما هم انجام دهیم، در این نوع کسب و کار نوعی پایداری وجود دارد یعنی نباید به صورت فصلی انجام شود. این نوع کسب و کار باید الزاماً مقیاس‌پذیر باشد.

وی به اهداف این استارت‌آپ اشاره کرد و افزود: ایجاد تفکر کارآفرینی، شناسایی چالش‌های منطقه جغرافیایی شهرستان و برنامه‌ریزی علمی برای رفع چالش‌ها از اهداف این استارت‌آپ است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: ۲۵ ایده به دبیرخانه رویداد ارسال و ۱۶ ایده به مرحله ارائه رسید.

نعیمی تصریح کرد: ایده‌هایی که امروز مطرح شد، ایده‌هایی با قابلیت ارزش‌آفرینی و ایجاد کسب و کار نوپا بود و موفقیت کسب و کارهای استارت‌آپی با حمایت‌های دولت، دانشگاه و سرمایه‌گذاران میسر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا به خصوصیات استارت‌آپ‌ها اشاره کرد و افزود: به‌دست آوردن بیشترین تجربه با کمترین هزینه و ارزش‌آفرینی از خصوصیات استارت‌آپ‌هاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: استارت‌آپ سازمانی موقت برای رسیدن به مدل کسب‌وکار جدید است، در حقیقت استارت‌آپ مدل خلق ثروت جدید است.

© 2018دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا. All rights reserved. طراحی و اجرا فرابرد شبکه