انقلاب در حوزه اشتغال و اقتصاد با استارت‌آپ‌ها

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرضا، فرید‌ نعیمی صبح امروز در حاشیه کارگاه آموزشی معرفی مفاهیم اکوسیستم کارآفرینی در شورای‌ فرهنگی و اجتماعی فرمانداری شهرضا گفت: کارآفرینی به معنای خلق و ایجاد ارزش در ادبیات بازار کار به کار برده می‌شود و به همین دلیل مفهوم، مصادیق و الگوهای کارآفرینی به‌تدریج وارد حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و حتی اجتماعی شده است.

وی با بیان این‌که کارآفرینی بر اساس نیاز روز جامعه از عوامل اصلی در  رفع بیکاری و موفقیت در این حوزه است، افزود: اگر مقوله کارآفرینی به خوبی در جامعه نهادینه شود دیگر افراد تحصیل‌کرده کمتر به سمت کارهای دولتی و جذب در نهادهای دولتی کشیده می‌شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه در شرایط کنونی ترویج فرهنگ کارآفرینی اجتماعی و تبیین الگوها و مدل‌های آن می‌تواند به حل چالش‌های اجتماعی کمک کند، بیان کرد: ترس سرمایه‌گذاران از ورشکستگی و  موفق‌نشدن از مهم‌ترین عوامل عقب‌ماندگی کشور در حوزه کارآفرینی است.

نعیمی با بیان این‌که کارآفرینی سبب به وجود آمدن محصولات، خدمات، افکار و راهکارهای نو برای حل مشکلات جامعه می‌شود، عنوان کرد: با توجه به نرخ بیکاری شهرستان شهرضا، تعامل و همکاری مردم، نیروهای متخصص و مسئولان، نقش مؤثری در ایجاد اشتغال و کمک به کارآفرینی در شهرستان شهرضا دارد.

عضو شورای فرهنگی و اجتماعی شهرستان شهرضا با بیان اینکه روستاها یک گنج پنهان در حوزه کارآفرینی هستند، تصریح کرد: روستاهای شهرستان شهرضا انباشته از گنج‌های پنهان است اما روستائیان کمتر به آن توجه دارند، در روستاها غذاهای سنتی و بکر دیده می‌شود، دام و طیور، صنایع تبدیلی، گردشگری و صنایع‌دستی از ظرفیت‌های دیگر روستاها برای توسعه بازار محصولات است.

نعیمی با اشاره اینکه استارت‌آپ‌ها می‌توانند کمک بسیار زیادی به توسعه کسب و کارهای نوپا داشته باشند، ادامه داد: استارت‌آپ‌ها شرکت‌های کوچکی هستند که بیشتر بر اساس ایده و خلاقیت یک نفر یا مجموعه‌ای از افراد شکل گرفته‌اند، این شرکت‌ها با استفاده از ایده جدید و خلاقیتی که در ارائه محصول یا خدمت از خود نشان‌می‌دهند، درآمدزایی می‌کنند.

این مقام دانشگاهی با بیان این‌که استارت‌آپ‌ها منجر به اشتغال‌زایی می‌شود و این شاخصه‌ها از اهداف مهم اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش‌بنیان است، گفت: با توجه به ویژگی‌هایی که شهرستان شهرضا در زمینه فضاهای کسب و کار و ایده‌های نو دارد، استارت‌آپ‌ها می‌توانند در این شهرستان موفقیت‌های زیادی داشته باشند.

وی با بیان اینکه آینده اقتصاد کشور در دست استارت‌آپ‌ها است، اضافه کرد: خلاقیت و نوآوری جزو ویژگی‌های اصلی استارت‌آپ‌ها هستند، چنانچه ایده‌ها در این کسب و کارهای نوپا به مرحله رشد برسند، می‌توانند انقلاب بزرگی را در حوزه اشتغال و اقتصاد به وجود آورند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: استارت‌آپ‌ها می‌توانند انقلاب بزرگی را در حوزه اشتغال و اقتصاد به وجود آورند.

© 2018دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا. All rights reserved. طراحی و اجرا فرابرد شبکه