راه‌اندازی واحدهای توسعه از رسالت‌های دانشگاه کارآفرین است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرضا، فرید نعیمی شب گذشته در مراسم تجلیل از معلمان مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا که در تالار شهید آوینی این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: سیر تحول نظام‌های اقتصادی جهان از عصر کشاورزی شروع شد با عصر صنعت و دانش اطلاعات ادامه یافت و به عصر امروزی که مدیریت فناوری یا جامعه دانامحور است، رسید.

وی تصریح کرد: برای اینکه به جامعه‌ای دانامحور تبدیل شویم باید مطابق سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور به سمت اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنیم. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: مجموعه مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا با بیش از هزار دانش‌آموز، ۹ باب مدرسه و ۲۴۰ معلم و کادر آموزشی رسالت مهمی در تحقق جامعه دانامحور دارد. نعیمی اظهار کرد: امروزه نهاد فناوری در کشور باید سهم دانش و تولید علم از ثروت را در تولید ناخالص ملی افزایش دهد. وی با بیان اینکه دانشگاه باید زیرساخت دانش و تولید علم از ثروت را افزایش دهد، تصریح کرد: اگر مدارس سما بتوانند دانش‌آموزانی ایده‌پرداز و ایده‌محور تربیت کنند، دانشگاه این رسالت را بهتر می‌تواند انجام دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا با بیان اینکه امروزه دانشگاه باید به سمت کارآفرینی برود، افزود: تربیت نیروی انسانی کارآفرین و راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه از رسالت‌های دانشگاه کارآفرین است. نعیمی گفت: سال‌های گذشته آموزش مراکز فنی و حرفه‌ای به دلیل تربیت نیروی کار ماهر مطرح بود؛ اما اکنون مراکز رشد این امر را برعهده گرفته‌اند. وی اظهار کرد: در دهه ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ میلادی، سود اصلی بازار در تولید بود اما بعد از دهه ۱۹۹۰ سود بازار در نوآوری، فروش، بازاریابی و برندینگ است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا افزود: مجموعه مدارس سما بر مسیر محورهای آموزش، مهارت‌آموزی و کارآفرینی حرکت می‌کند.

راه‌اندازی واحدهای توسعه از رسالت‌های دانشگاه کارآفرین است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: تربیت نیروی انسانی کارآفرین و راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه از رسالت‌های دانشگاه کارآفرین است.

© 2018دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا. All rights reserved. طراحی و اجرا فرابرد شبکه