کارآفرینان به حمایت‌های مادی و معنوی دولت نیاز دارند

احمدرضا مساح در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در شهرضا، حمایت‌های دولت از کارآفرینان را حمایت‌های مادی و معنوی دانست و اظهار کرد: فراهم بودن بستر و اکوسیستم برای کارآفرینی نخستین گزینه‌ای است که باید توسط دولت تأمین شود تا کارآفرین بتواند ایده و محصول خود را ارائه کند.

وی افزود: نمی‌توان گفت از کارآفرینان در کشور حمایت می‌شود چون متأسفانه کارآفرینانی از کشور ما به کشورهای دیگر مانند ترکیه مهاجرت کرده و ایده‌های خود را اجرا کرده‌اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: با حمایت از کارآفرینان، این افراد در کشور مانده و علم خود را در راستای حل مشکلات به کار گرفته و این سرمایه‌های انسانی به خارج از کشور مهاجرت نمی‌کنند.

مساح با بیان اینکه بیشتر کارآفرینان در آمریکا مهاجران هستند، تصریح کرد: این موضوع به‌نوعی زنگ خطر برای ما محسوب می‌شود که اگر از کارآفرینان در کشور حمایت نشود در یک کشور دیگر ایده‌اش را اجرایی می‌کند.

وی افزود: پشتکار قوی، برنامه‌ریزی مناسب، شناخت بازار هدف، مدیریت مناسب، تیم کاری و تحقیقاتی هماهنگ و باانگیزه، ریسک‌پذیری بالا و سرمایه‌گذاری در بسته‌های سرمایه‌گذاری متفاوت از معیارهایی است که کارآفرینان باید داشته باشند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا اظهار کرد: معمولاً ریسک در کشور ما بیشتر از کشورهای دیگر است و متأسفانه با توجه به ثبات نداشتن اقتصادی، کارآفرینان مجبورند ریسک‌پذیری بالایی داشته باشند.

مساح با بیان اینکه کارآفرینان اهل ورزش، سخت‌کوش، سحرخیز، منظم و اهل مطالعه بوده و به دنبال شغل اداری و دولتی نیستند، گفت: در کشورمان دانشجویانی هستند و بوده‌اند که با پشتکاری که داشتند اکنون کارآفرینان موفقی هستند، به‌عنوان مثال اگر بازدیدی از شهرک صنعتی رازی داشته باشید فارغ‌التحصیلان شیمی و مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا به‌عنوان کارآفرینان موفق می‌درخشند.

به گزارش آنا، احمدرضا مساح عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضاست که از سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را به‌صورت تمام‌وقت و ابتدا به‌صورت مربی در این دانشگاه آغاز کرد. وی در سال ۱۳۷۷ مدرک دکتری خود را در رشته شیمی آلی از دانشگاه شیراز اخذ و به مرتبه استادیاری رسید و سال ۱۳۸۴ موفق به کسب مرتبه دانشیاری شد و هم‌اکنون با مرتبه استاد تمام مشغول به کار است.

 مساح بیش از ۷۰ مقاله در مجلات بین‌المللی به چاپ رسانده و دارای سه جلد کتاب تألیفی بوده، استاد و پژوهشگر نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا، پژوهشگر نمونه استان اصفهان، پژوهشگر برگزیده دانشگاه آزاد اسلامی، استاد نمونه منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی از جمله افتخارات کسب‌شده توسط وی است.

کارآفرینان به حمایت‌های مادی و معنوی دولت نیاز دارند

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا: کارآفرینان به حمایت‌های مادی و معنوی دولت نیاز دارند.عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: فراهم بودن بستر و اکوسیستم برای کارآفرینی نخستین گزینه‌ای است که باید توسط دولت تأمین شود.

© 2018دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا. All rights reserved. طراحی و اجرا فرابرد شبکه