دفاع مقدس جزئی از هویت و فرهنگ ملت ماست

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرضا، فرید نعیمی ظهر امروز در جلسه  ساعت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: صحبت کردن از مقام شامخ شهدا دشوار است.

وی درباره اهمیت به فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: هر اندازه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بیشتر و گسترده‌تر شود، مشکلات و ناهنجاری‌ها کمتر خواهد شد و پرداختن به این موضوع ارزشی ذکر نام کسانی است که با ایمان قوی خود، پشت به مقامات و خواسته‌های دنیوی زدند و در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حاضر شدند.

رئیس دانشگاه آزاد  اسلامی شهرضا ادامه داد: دفاع مقدس جزئی از هویت و فرهنگ ملت ماست و تکلیف داریم از این سرمایه معنوی و میراث پرافتخار به‌خوبی حفاظت و حمایت کرده و آن را تقویت کنیم.

نعیمی با بیان اینکه هر رزمنده‌ای در حکم یک کتاب از خاطرات و اسناد دفاع مقدس است، تأکید کرد: اگر برگی از این خاطرات از تاریخ کم شود، آیندگان ما را نخواهند بخشید.

مهدی صالح‌پور از رزمندگان دفاع مقدس نیز به بیان خاطرات خود از آن زمان پرداخت و توضیح داد: دوران اسارت بخشی از تاریخ هشت سال دفاع مقدس ملت قهرمان ایران را در برابر متجاوزان بعثی تشکیل می‌دهد.

وی افزود: سرگذشت آن دوران مملو از حوادث تلخ و ناگوار است، در دوران اسارت حوادثی رخ داد که هیچ‌گاه از فکر و یاد آزادگان محو نخواهد شد و فراموش‌شدن آن امری بسیار دشوار است.

این رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس حدیث ماندگار پایداری، دلاوری و فداکاری ملتی است که در راه دفاع از مکتب، انقلاب و میهن اسلامی خویش قله‌های بلند رشادت و شهادت را درنوردید و دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشت.

صالح‌پور تصریح کرد: تحمیل جنگ هشت‌ساله به ایران دومین موج اتحاد و حرکت مردمانی را به‌دنبال داشت که برای آزاد زیستن، بهای بسیار پرداخته بودند و در این عرصه با ایمانشان چنان به مبارزات خود بعد معنوی بخشیدند که از دل مرارت‌های بی‌شمار جنگ ارزش‌هایی چون شرافت، ایمان، عشق، شجاعت، تدبیر و ایثار تبلور یافت.

به گزارش آنا؛ در پایان مراسم اعضای هیئت علمی دانشگاه با حضور در کنار گلزار دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا به مقام والای شهدا ادای احترام کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا: دفاع مقدس، جزئی از هویت و فرهنگ ملت ماست و تکلیف داریم از این سرمایه معنوی و میراث پرافتخار به‌خوبی حفاظت کنیم.

© 2018دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا. All rights reserved. طراحی و اجرا فرابرد شبکه