نشست هم اندیشی ارتباط صنعت و دانشگاه

نشست هم اندیشی ارتباط صنعت و دانشگاه با حضور جمعی از مدیران و مسئولین صنعتگر برتر استان با رویکرد افزایش تعامل بین این دو بخش در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا برگزار گردید.
در این جلسه که صبح روز یکشنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۹ برگزار شد،

دکترعبدالرضا باقی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا ضمن اعلام آمادگی دانشگاه برای همکاری با بخش های مختلف صنعت گفت در حال حاضر تامین شغل برای دانشجویان فارغ التحصیل تبدیل به یکی از معضلات جامعه شده است که دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا بر آن شده تا بتواند گامی بلند در راستای رفع این نگرانی بر دارد از این رو دانشگاه تمامی همکاری‌های لازم را با مدیران بخش صنعتی خواهد داشت تا بتواند زمینه آموزش و مهارت آموزی را به صورت عملی برای دانشجویان فراهم کند و دانشجویانی که دارای انگیزه کاری هستند و توانایی های خود را همواره به اساتید‌دانشگاه ثابت کرده‌اند را کمک کند تا بتوانند چه در دوران تحصیل و چه پس از پایان تحصیلاتشان به کار در صنعت مشغول شوند و بدون داشتن دغدغه هایی از قبیل نگرانی جهت یافتن بستری برای اثبات توانایی‌هایشان، به هدف های متعال خود برای پیشرفت جامعه فکر کنند.


 در بخش دیگری از جلسه نطام الدین میرستاری رئیس مرکز تحقیقات دانشگاه ضمن معرفی امکانات دانشگاه، توضیحاتی پیرامون افتخارات و کارآفرینی هایی که توسط اساتید و دانشجویان با حمایت دانشگاه صورت گرفته داد و گفت: همکاری دانشگاه با بخش صنعت می تواند برای همه جامعه مفید باشد. صنعتگران می توانند با استفاده از امکانات آزمایشگاهی و نیروی انسانی که دانشگاه در اختیار دارد هم به توسعه خود و هم به پیشرفت دانشگاه جهت دستیابی به اهداف متعالش کمک کنند.


سید حمیدرضا رئیس السادات عضو هیئت علمی دانشگاه نیز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون تحقق شعار جهش تولید در کشور افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا از بهترین دانشگاه های نسل سوم و پژوهشی در کشور می باشد و همواره از نظر کیفیت پژوهش، آموزش و جنبه های کارآفرینی دارای مقام های برتر کشوری بوده است از این رو استفاده از پتانسیل های دانشگاه در بخش صنعت اقدامی موثر در جهت تولید می باشد.


در پایان جلسه ضمن بازدید مدیران و مسئولین صنعتگر از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد درمورد مسائل زیر گفت و گو شد.


_ بررسی عملکرد دانشگاههای کشور در خصوص توسعه علم، فناوری و اقتصاد پایدار کشور و منطقه
_ ارائه عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در اقتباس از دانشگاههای برتر نسل سوم دنیا
_ ارائه مشکلات، نظرات و پیشنهادات مدیران صنعتی در خصوص فعالیتهای صنعتی، همچنین بیان انتظارات از دانشگاه در کمک به صنایع
در پایان تفاهم نامه همکاری با محتوی مطالب ذیل برای امضاء مورد توافق دو طرف قرار گرفت.


1. انجام طرحهای مشترک پژوهشی و صنعتی در زمینه تولید، فراوری و بهبود کیفیت محصول
2. کمک به افزایش توانمندی دانشجویان در حال تحصیل و پرسنل صنایع
3. اجرای طرح پویش (کو آپ)
4. تسهیل در امکان استفاده از امکانات و دستگاههای دانشگاه جهت انجام آنالیزهای آزمایشگاهی
5. همکاری در خصوص معرفی صنایع و امکانات آنها به دانشجویان و سایرین جهت بیشتر دیده شدن و جذب مشتری

با حضور جمعی از مدیران و مسئولین صنعتگر برتر استان برگزار شد.

© 2018دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا. All rights reserved. طراحی و اجرا فرابرد شبکه