نماینده مردم‌ شهرضا در مجلس ..

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه راهکار‌های سازنده از سوی دانشگاه‌ها برای رفع معضلات کشور به‌ویژه‌ معضلات تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرضا، سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا و دهاقان‌ علاوه بر حضور در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا از نزدیک با توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها، چالش‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان این واحد دانشگاهی نیز آشنا شد.

در این هم اندیشی که مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه نیز حضور داشتند، هریک به معرفی فعالیت‌ها و محصولات و دستاورد‌های خود پرداخته و از معضلات و موانع پیش‌ روی صنعت و بازار رقابت با واردات محصولات مشابه بی‌کیفیت سخن گفتند.

سمیه محمودی پس از شنیدن سخنان اعضای جلسه با استقبال از تعامل بیشتر میان مراکز علمی و نمایندگان ملت، خواستار ارائه راهکار‌های سازنده از سوی دانشگاه‌ها برای رفع معضلات کشور به‌ویژه‌ رفع معضلات تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان کشور شد.

وی گفت: ارائه مشکلات و راهکارهای حل آنها از سوی قشر علمی و دانشگاهی جامعه به‌ویژه در زمینه آگاهی‌بخشی دانش‌آموزان برای انتخاب رشته و آینده شغلی آنان، موجب می‌شود تا خانه ملت بتواند در سطح ملی به تصمیم‌گیری‌های بنیادین دست یابد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی ارتباط بیشتر میان دانشگاه و نمایندگان مجلس را زمینه‌ساز رفع موانع و مشکلات پیش‌ روی دانشگاه‌ها دانست و تسریع در برطرف کردن‌ معضلات شرکت‌های دانش‌بنیان را در ارتباط روز‌افزون دانشگاه‌ها با نهاد قانونگذار بیان کرد.

عبد‌الرضا باقی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا هم در این دیدار با معرفی امکانات، توانمندی‌ها و برنامه‌ها، چشم‌اندازهای‌ این واحد دانشگاهی و طرح مشکلات و موانع فعلی دانشگاه‌ها، همراهی نهاد قانونگذار جامعه را در تعالی دانشگاه‌ها و برطرف‌ شدن چالش‌های مراکز علمی لازم و مؤثر دانست.

 نظام‌الدین میر‌ستاری رئیس مرکز تحقیقات شیمی رازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا نیز با طرح مسئله بی‌توجهی به آینده‌نگری توزیع و انتخاب رشته‌های تحصیلی در وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهان فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی دستگاه‌های مربوط در حل این معضل شد.

انتهای‌ پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/

لزوم ارائه راهکار‌های سازنده از سوی دانشگاه‌ها برای رفع معضلات کشور

© 2018دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا. All rights reserved. طراحی و اجرا فرابرد شبکه