ایمیل : asghar4657@yahoo.com

وب سایت دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا

اخبار کلاس درس

درگذشت تأسف انگیز دانشجوی عزیز و با اخلاق، مرحوم امیر علیزاده (دانشجوی درس آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس در نیمسال قبل) را صمیمانه تسلیت عرض می نمائیم.

متن پیشنهاد ایشان که پیرامون این درس در پایان ترم در قسمت نظرخواهی دانشجویی به تاریخ 1395/11/17 به ثبت رسیده است:

« با سلام و خسته نباشید خدمت آقای استاد سبزواری ، از شما خواهشمند است در کلاس از راویان جنگ و خانوادۀ شهدا استفاده کنید همچنین بازدید از گلزار شهدا و دعوت کردن مدافعان حرم. کسانی [که] در الان و زمان فعلی کمی گمنامند دعوت کنید. با کمال تشکر از زحمات شما».

برای آن مرحوم علو درجات و برای خانواده محترم آن عزیز سفرکرده، صبر و اجر فراوان مسئلت داریم.

 پژوهش سرای دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا. سبزواریاطلاعات مفید

جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بمدت 2888 روز - 412 هفته - 95 ماه و حدود 8 سال (31 روز کم) طول کشیده است. این جنگ در تاریخ 59/6/31 شروع و در 67/5/29 به اتمام رسیده است.

آیا می دانید که در هر ترم ، تنها در 82 واحد از مراکز عالی دانشگاهی استان اصفهان ، بیش از 10 هزار دانشجو درس 2 واحدی آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس را می گذرانند؟

 آیا می دانید که ایران با عراق 1608 کیلومتر مرز مشترک دارد که از این رقم، 422.5 کیلومتر مرز رودخانه ای و آبی است و اروندرود تنها 91.8 کیلومتر آنرا تشکیل می دهد؟ 

آیا می دانید که ایران بعد از روسیه و چین، با داشتن 15 کشور همسایه (مرز خشکی 7 و مرز آبی 8) دارای سومین رتبه در سطح جهان است؟ (این در حالی است که روسیه و چین از لحاظ وسعت، اولین و چهارمین کشور پهناور جهان ، اما ایران در رتبه ی هجدهم قرار دارد).

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا می باشد