افتتاح پارک آبی و استخر و بازدید دکتر میرزاده

توسط دکتر میرزاده صورت گرفت؛

افتتاح مجموعه پارک آبی و استخر سرپوشیده دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا

تصویر مطلب افتتاح مجموعه پارک آبی و استخر سرپوشیده دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا

دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه دکتر دادگان معاون ورزشی دانشگاه، اولین و بزرگترین مجموعه پارک آبی و استخر سرپوشیده شهرضا که توسط واحد شهرضا ساخته شده را افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مجموعه پارک آبی و استخر سرپوشیده «رویاهای آبی» تنها مجموعه پارک آبی شهرستان شهرضا به مساحت 4هزار و 500 مترمربع شامل سونای خشک و بخار، سالن ماساژ، جکوزی و 9 سرسره تفریحی است.

این مجموعه با هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد ریال توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا ساخته و به بهره برداری رسید.

یکی از اصلی ترین ویژگی های این مجموعه، ضدباکتری بودن دیواره ها و ضدعفونی شدن استخر با گاز ازن است که این گاز 3هزار برابر گندزدایی بیشتری نسبت به گاز کلر انجام می دهد و میکروب ها را تا 99.99 درصد از بین می برد.

همچنین در استخر این مجموعه، هیدروتراپی زیرنظر پزشک متخصص انجام می شود.

دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جریان افتتاح این مجموعه بزرگ، از تمامی بخش ها و واحدهای آن بازدید کرد.

ادای احترام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به شهدای گمنام شهرضا

دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بدو ورود به واحد شهرضا، با حضور در مزار شهدای گمنام، یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشت.

گفتنی است رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مورد استقبال حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی امام جمعه شهرضا، مهندس گلابی فرماندار، سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، سرهنگ امیرخانی فرمانده نیروی انتظامی شهرضا، معاونان فرماندار و جمعی از مسئولان دانشگاهی و شهرستان قرار گرفت.

بازدید دوساعته دکتر میرزاده از محصولات دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا+ معرفی محصولات

 

یکشنبه 7 شهریور 1395 - 15:20

 

دانش بنیان شهرضا

 

دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 95 مرکز رشد دارد که حدود 55 درصد آن در دوره سه ساله مدیریت دکتر حمید میرزاده را‌ه‌اندازی شده است و 900 هسته فناور و شرکت دانش‌بنیان در این مراکز رشد مستقر هستند.

 

مصطفی سعیدی، خبرنگار آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان اصفهان و بازدید از واحد شهرضا، از محصولات دانش‌بنیان این واحد دیدن و با مسئولان شرکت‌های دانش‌بنیان، هسته‌های فناور و نخبگان این واحد گفت‌وگو کرد.

«استابلایزر مایع» بر پایه استرهای سنتزی و روغن‌های پایه گیاهی قابل استفاده در مصنوعات PVC نرم، یکی از محصولات شرکت دانش‌بنیان «فن آوران شیمی سپاهان» مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری تخصصی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا است که در سفر دکتر میرزاده به این واحد مورد بازدید وی و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت.

این استابلایزر تهیه شده از استرهای سنتزی و روغن‌های پایه گیاهی، استئارات‌های معدنی و افزودنی‌های متعدد، قابل ارائه به تولید کنندگان مصنوعات PVC نرم در گریدهای مختلف از جمله روکشریال عایق سیم و کابل، شیلنگ، طلق‌های شفاف، سفره، تجهیزات پزشکی از جمله سرم‌های تزریقی و سرنگ و... است.

قابلیت اختلاط و ترکیب با سایر افزودنی‌های مورد استفاده در صنعت PVC از جمله انواع پلاستی‌سایزرها و افزودنی‌ها، کاهش ویسکوزیته و افزایش قابلیت روا‌ن‌سازی در فرآیند ساخت محصولات بر پایه PVC و کوپلیمرهای آن و افزایش طول عمر مفید قطعات و ماشین‌آلات، افزایش الاستیسیته بالا در محصول نهایی (نقطه پارگی تحت کشش)، دارای بوی مطلوب و بسیار کم، بالا بردن مقاومت محصول نهایی در برابر سرما، گرما و نور خورشید، کاهش در مصرف سایر پلاستیسایزرها و استابلایزرها از 6 ویژگی این محصول است.

روغن سویا اپوکسی شده محصول دیگر دیگر این شرکت بود که «میرزاده» از آن بازدید کرد. این محصول از گروه مواد شیمیایی روغن (Oil Chemical) است که منبع تجدید شدنی، ارزان قیمت و غیرسمی است. حلقه‌های اپوکسی موجود در ساختار روغن سویا اپوکسی دارای واکنش‌پذیری بالا در واکنش‌های شیمیایی هستند و به عنوان گیرنده رادیکال‌های آزاد در واکنش‌های زیستی و غیرزیستی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این ماده به‌طور عمده در صنایع پلیمری به ویژه در ساخت مصنوعات PVC و همپارهای آن به عنوان روان‌کننده (plasticizer) و پایدارکننده حرارتی (stabilizer) کاربرد فراوان دارد.

جلوگیری از شکنندگی اتصالات و منسوجات PVC در برابر نور خورشید، سازگاری با پلاستی‌سایزرهای بر پایه بنزین از جمله DOP، DOTP، DBP، TBC، DINCH، قابل حل در بیشتر حلال‌های آلی و اختلاط و ترکیب با سایر افزودنی‌های مورد استفاده در صنعت PVC، بوی بسیار کم و مطلوب و درجه اپوکسی بالا، نداشتن مضرات پلاستی‌سایزرهای متداول صنعتی همچون DOP و DOTP، کاهش ویسکوزیته و افزایش قابلیت روان‌سازی در فرآیند ساخت و بهبود شفافیت و افزایش الاستیسیته در محصولات بر پایه PVC، صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش طول عمر از ویژگی‌های این محصول است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از بازدید از این محصولات در مرکز رشد واحد شهرضا، به محل استقرار هسته فناور «شوکا شیمی اسپادانا» رفت و از «آنتی فوم‌های خوراکی» تولید شده از سوی این شرکت بازدید کرد.

او برای بازدید از غرفه‌های محصولات دانش‌بنیان این واحد به ساختمان دانشکده داروسازی رفت؛ در طبقه همکف این ساختمان تخت‌های هوشمند بیمارستانی قرار داشت که این تخت به صورت 3 یا 4 شکن تولید شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سپس از غرفه‌های این واحد که در طبقه دوم ساختمان برپا شده بود، بازدید کرد. غرفه شرکت دانش‌بنیان پرورش گیاهان دارویی «دانش» نخستین غرفه‌ای بود که دکتر میرزاده از آن بازدید کرد. در این غرفه محصولات تولید شده گیاهی شامل بذرهای کاسنی، آرتیشو (کنگر فرنگی)، اسطوخودوس، سرخارگل، آویشن باغی، رازیانه، نعنا فلفلی، رزماری، بادرنجویه، مریم گلی، گل گاوزبان، همیشه بهار، ذوفا و مارچوبه به نمایش گذاشته شده بود.

فعالیت این شرکت در قالب تولید بذر، نهال، کشت، داشت و برداشت گیاهان دارویی تعریف شده است.

غرفه دیگر شرکت دانش‌بنیان «دیرگذارهای ویژه فولاد» بود که در زمینه بومی‌سازی فنا‌وری ساخت توپی‌های دمش گاز پاتیل فولاد فعالیت دارد که کاربرد آن مصرف در کنورتور و پاتیل‌های فولادسازی است.

به گفته عباسپور، مسئول غرفه، این فناوری بومی برای نخستین بار در ایران ساخته شده و به تولید صنعتی رسیده است.

در غرفه بعدی هسته فناور «نوین پک» قرار داشت که در حوزه بسته‌بندی‌های جدید برای افزایش عمر ماندگار محصولات غذایی و کشاورزی به نوآوری دست یافته است و با استفاده از نوعی بسته‌بندی می‌تواند عمر ماندگاری قارچ را از 5 روز به 20 افزایش دهد.

شرکت دانش‌بنیان «فناوران سبز» هم در زمینه صنایع غذای، دارویی، آرایشی و آیزیان فعالیت می‌کند و فرآوری جلبک اسپیرولینا از محصولات آن است.

هسته فناور «نانو لیزر صنعت جوان» از دیگر هسته‌های فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضاست که به تولید محصول رسیده و فعالیت آن طراحی و ساخت عینک هوشمند برای کار با پرتوهای پرانرژی همچون لیزرهای پرتوان و جوشکاری‌های خاص، کوانتوم‌ دات‌های نوری برای استفاده در LED و OLED، طراحی و ساخت سنسور نوین روغن برای نخستین بار جهان است.

این محصول در صنایع جوشکاری، گاز، پتروشیمی، نفت و... کاربرد دارد.

شرکت دانش‌بنیان «جویا مبتکران سپهر» هم یکی دیگر از شرکت‌های دانش‌بنیان واحد شهرضاست که محصول «طراحی و تولید دستگاه هموسیلر کیسه‌های خون» و ایده‌های «طراحی و تولید دستگاه تنظیم هوشمند فشار باد لاستیک خودرو» و «طراحی و تولید داستگاه الکتروکوتر» را ارائه کرده است.

از دستگاه «طراحی و تولید دستگاه هموسیلر کیسه‌های خون» به منظور ایجاد دوخت سرد (seal) بر روی شلنگ (cord) محتوی خون یا فرآورده خونی برای حفظ کامل خواص بیولوژیک خون، استفاده می‌شود. این محصول بیشتر در مراکز سامان انتقال خون، مراکز دیالیز، سازمان هلال احمر، مراکز درمانی بیماران هموفیلی و به طور کلی مراکزی که به نحوی با فرآورده‌های خونی مرتبط هستند، کاربرد دارد.

دستگاه «طراحی و تولید دستگاه تنظیم هوشمند فشار باد لاستیک خودرو» هم به منظور تنظیم هوشمند فشار باد لاستیک خودرو طراحی شده است. کاربرد این محصول در نمایندگی‌ها و مراکز سرویس خودرو، آپاراتی‌ها، جایگاه‌های عرضه سوخت و... است. علاوه بر این، از این دستگاه می‌توان برای تنظیم اتوماتیک فشار هوای مخازن دندانپزشکی استفاده کرد.

از دستگاه «طراحی و تولید داستگاه الکتروکوتر» هم برای ایجاد برش (همراه با انعقاد خون) روی بافت بدن برای اعمال جراحی یا در کاربرد پوست و زیبایی برای برداشتن انواع جوش، خال، زگیل و سایر عارضه‌های پوستی استفاده می‌شود.

غرفه هسته فناور «نوین سرامیک باربد» از دیگر غرفه‌هایی بود که میرزاده از آن بازدید کرد، این هسته فناور با ایده «تولید کاشی کامپوزیتی با روکش شیشه کریستالی» راه‌اندازی شده و زمینه‌های کاربرد آن صنعت ساختمان است.

شرکت دانش‌بنیان «کربن کاران آریا جهان» با ایده تولید کربن فعال گرانولی 8 در 30 راه‌اندازی شده است که کاربردهای این محصول تصفیه آب و پساب (جداسازی کلر و اوزون باقی مانده)، رنگ‌بری در صنایع غذای (آبمیوه، شکر و نشاسته)، رنگ‌بری و جداسازی مواد سمی در صنایع دارویی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است و نماینده شرکت Calgon Carbon آمریکا و Adler Carbon اتریش هم هست.

هسته فناور فونیکس هم با ایده «طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های علمی و پژوهشی دانشگاهی» ایجاد شده است و حوزه فعالیت آن مراکز دانشگاهی کشور را در برمی‌گیرد.

هسته فناوری شلات آهن از دیگر غرفه‌های نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی بود که رئیس دانشگاه آزاد از آن بازدید کرد. «تولید کودهای شیمیایی آهن‌دار برای غنی‌سازی گیاهان» از ایده‌های این هسته دانش‌بنیان است. از آنجایی که گیاهان، بدون عناصر غذایی کم مصرف همچون (آهن، منگنز، رویف مس، بر، مولیبدن و کلر) قادر به ادامه حیات نیستند، استفاده از این کودهای شیمیایی می‌تواند به غنای آهن گیاه کمک کند.

هسته فناور سانگ ناکس هم با ایده محوری «آنتی اکسیدان‌های قابل استفاده در صنایع شیمیایی و غذایی» ایجاد شده است، این محصول در صنایع غذایی و آرایشی کاربرد گسترده و متنوعی دارد.

هسته فناور «فارماکوشیمی پارسیان» با ایده تولید ماده موثره‌ی (API) داروی مسالازین برای درمان بیماری‌های گوارشی (کولیت اولسراتیو، کرون و...) در مرکز رشد واحد شهرشا راه‌اندازی شده و هدف آن نیاز کردن کشور از واردات ماده اولیه داروی مسالازین و تولید انبوه آن در داخل کشور با روش‌های جدید و بر اساس استانداردهای جهانی است.

هسته فناور «بایو دنتال فناور پارسیان» با ایده سنتر کامپوزیت رزین‌ها، گلاس آیونومرهای دندان‌پزشکی، هسته فناور «سپنتامینو» با ایده طراحی و تولید کولر آبی هوشمند، هسته فناور «تهیه ترکیبات بازدارنده خوردگی فاز بخار» که کاربرد اصلی آن در تهیه لفافه‌های پلمیری یا کاغذی محافظت کننده، از آسیب‌هی خوردگی، تغییرات دما، رطوبت، ناخالصی‌های جو محافظت می‌کند.

شرکت دانش‌بنیان «بسپار فرایند آریا» هم آخرین غرفه‌ای بود که در معرض دید مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت. این شرکت به تولید لفافه‌ها و مستربچ‌های ممانعت کننده از خوردگی دست یافته است.

میرزاده در این سفر یک روزه، پس از شرکت در نشست هم‌اندیشی با نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و یازدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استادار اصفهان، معاونان دانشگاه، دکتر محمد امیری دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و روسای واحدها و مراکز این استان برگزار شد، به شهرضا سفر کرد و پس از افتتاح مجموعه استخر و پارک آبی این واحد و بازدید از محصولات دانش‌بنیان این واحد، استان اصفهان را به مقصد تهران ترک کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا می باشد